Ogłoszenia 10.05 2026 r.
1. Za chwilę Siostry Opatrzności Bożej w kilku słowach poinformują nas o pracy w Kamerunie i przed bazyliką będą zbierać ofiary na wsparcie misyjnych dzieł tego Zgromadzenia.
2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w Bazylice przez cały miesiąc o godz. 17.30. Zachęcamy również do modlitwy Litanią Loretańską w domu oraz przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach.
3. W środę zapraszamy do wspólnej modlitwy za przyczyną Matki Bożej Fatimskiej na pierwsze w tym roku nabożeństwo. Rozpoczniemy je nabożeństwem majowym o godz. 17.30, następnie msza św. i procesja różańcowa. W tym roku wiele osób było na pielgrzymce w Fatimie dlatego w nawiązaniu do tamtych chwil oprócz różańca od tego roku przynośmy również lampiony. Dla celów bezpieczeństwa mogą być ledowe świece lub wkład dający światło ale wykluczające oblanie woskiem. Znak pozostanie czytelny trzymając taki zapalony lampion.
4. W najbliższą sobotę 16 maja o godz.16.00 za przyczyną św. Andrzeja Boboli będziemy modlić się za Ojczyznę. Miejsce modlitwy: kapliczka przy domu Sióstr Felicjanek ul. Kościuszki 3. Jeżeli ktoś nie będzie mógł w tym czasie modlić się razem z nami, to prosimy w tym dniu odmówić bolesną część różańca za Ojczyznę w dowolnym miejscu i czasie. Celem takiej modlitwy jest przebłaganie za grzechy narodu i o Boże Miłosierdzie.
5. Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Odpust w parafii na osiedlu Kopernika. Suma o godz. 12.00. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na budownictwo sakralne.
6. Do zakrystii powróciły z konserwacji elementy drewniane stanowiące jej wyposażenie. Z odkrytego napisu wiemy, że meble te zostały wykonane w 1899 roku.
7. Zapraszamy do sklepiku parafialnego po prasę katolicką.


